Setkání KrHAS – semináře v roce 2022

V roce 2022 se KrHAS setkala dvakrát. (Stávají se pravidlem jarní a podzimní setkání). Součástí setkání byla vždy vnitroklubová diskuse a nově i astroburza (výměna nevyužitých astropomůcek…).

Jarní setkání proběhlo v Heřmanicích ve dnech 13. – 15. května.

Dopolední program 14. 5. byl vyplněn skvělou přednáškou p. Martina Gembece „Procházky Mléčnou dráhou“.

Odpoledne jsme navštívili hvězdárnu v Žitavě (Zittau), kde jsme byli velice vlídně přijati p. Ditmarem Ketou, který nám přednesl krásnou přednášku a ukázal vybavení hvězdárny a jeho paní Gudrun, která nám připravila výborné občerstvení v podobě kávy a bábovky.

Předseda spolku předal oběma upomínkové dárky.

Podzimní setkání proběhlo v Kocourově ve dnech 23. – 25. Září.

Dopolední program 24. 9. byl vyplněn perfektní přednáškou na téma Slunce – naše hvězda, kterou přednesl doc. Michal Varady, děkan PřF Ústí nad Labem.

Jelikož hvězdárna ve Staré Leské je stále po vichřicích v havarijním stavu a plánovaná prohlídka musela být zrušena, připravil Jiří Harrandt náhradní program v podobě exkurze do SOKV Ústí n. L. (lokomotivního depa), kde si mohli účastníci prohlédnout z blízka i zevnitř staré i moderní lokomotivy  a někteří měli možnost svézt se vedle strojvedoucího na zkušební jízdě.

Sestavil Jiří Harrandt

Příspěvek byl publikován v rubrice Články se štítky , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *